„Kocham Kraków z wzajemnością”- występ Teatrzyku Integracyjnego

2015-06-02

W dniu 29 maja 2015 Stowarzyszenie Gniazdo wzięło udział w Małopolskich Dniach Osób Niepełnosprawnych. Już po raz siódmy z rzędu Teatrzyk Integracyjny działający przy Stowarzyszeniu wystąpił na krakowskim Rynku Głównym w ramach projektu „ Kocham Kraków z wzajemnością”. Tym razem nasi artyści z Gniazda wystąpili razem ze swoimi słowackimi przyjaciółmi ze Szkoły Specjalnej z Internatem z Lewoczy. Przedstawienie „Polsko-Słowacki słowniczek na wesoło „ w ramach projektu Visegrad Fund miało swoje premiery w lutym w Lewoczy i marcu w Starym Sączu.
Dzięki przedsiębiorczości Pani Prezes Zofii Wcislo i częściowej pomocy sponsorów udało się nam gościć i wspólnie wystąpić razem z przyjaciółmi ze Słowacji. Występ oczarował mieszkańców Krakowa jak i bardzo liczne grono turystów zagranicznych. Finałową piosenkę nasi artyści bisowali przy gorącym aplauzie i wsparciu publiczności.
Występ oglądał także Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie , Pan Ivan Skorupa który po występie podziękował wykonawcom obdarowując ich słodkimi upominkami.
Przed południem uczestnicy teatrzyku odbyli rejs statkiem po Wiśle rozgrzewając pasażerów popisami swoich umiejętności wokalnych. Po występach na krakowskim rynku nastąpiło gorące pożegnanie ze Słowakami. Oni jeszcze zostali na sobotę w Krakowie i zwiedzali Wawel i Muzeum Lotnictwa. My zadowoleni wróciliśmy do Starego Sącza. Za rok wrócimy do Krakowa z nowym przedstawieniem. Gniazdo kocha Kraków z wzajemnością.

„Kocham Kraków z wzajemnością”- występ Teatrzyku Integracyjnego