Podróżniczka oraz prezes fundacji „Pencils for All" naszym gościem

2015-07-28

23 lipca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Cyganowicach gościła p. Iwona Macałka – podróżniczka oraz prezes fundacji „Pencils for All”. Jak co roku z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści p. Iwony i tym razem.

Miejscem tegorocznej wizyty były Indie. Podczas prelekcji p. Iwona przybliżyła nam sytuację dzieci w Indiach, opowiedziała nam także o kulturze, religii, turystyce, przemyśle oraz tradycji tego kraju. W prezencie z wyprawy podarowała nam na ręce p. kierownik prawdziwą, tradycyjną indyjską herbatę oraz chustę wykonaną z typowych dla Indii tkanin. Przywitaliśmy się także z „Misią” - pluszowym misiem, który zawsze towarzyszy p. Iwonie w jej podróżach, co uwieczniliśmy na fotografiach.

W tym roku to właśnie dla dzieci z Indii zostały zakupione artykuły szkolne uzyskane m.in. ze sprzedaży plastikowych zakrętek po napojach zbieranych przez podopiecznych ,,Gniazda”. Akcja ta prowadzona jest także u nas w Placówce i cieszy się ogromnym zaangażowaniem. W tym roku przekazaliśmy na ręce p. Iwony 200 zł, jest to niewielka kwota, ale bardzo cieszymy się, że możemy dołożyć własną cegiełkę w „budowaniu” lepszego świata potrzebującym dzieciom.

Na zakończenie wizyty obiecaliśmy p. Macałce, że w dalszym ciągu i w miarę naszych możliwości będziemy wspierać jej fundację, z czego bardzo się ucieszyła.