Andrzejki 2019

2019-11-25

Jesienne barwy na zabawie andrzejkowej

W dniu 20.11.2019 r. tradycyjnie w lokalu „Stodoła w Odnozynie” w Barcicach obyła się zabawa andrzejkowa pt. „Barwy Jesieni” zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Starym Sączu.

Impreza rozpoczęła się powitaniem gości przez panią kierownik Joannę Homoncik . Następnie kilkoma słowami wstępu wprowadziła w tematykę święta pani Małgorzata Bochniarz.

Kolejnym punktem wydarzenia były występy podopiecznych zaproszonych Domów :

z Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie, Powiatowego Ośrodka Wsparcia ze Zbyszyc oraz gospodarzy. Goście prezentowali piosenki oraz scenki o tematyce „Barwy Jesieni”. Wszyscy z zainteresowaniem i uwagą obserwowali swoich kolegów.

Po występach artystycznych do wspólnej zabawy zaprosił pan Władysław Baziak vel „Jędrek” – wodzirej i gawędziarz. Równocześnie osoby chętne mogły skorzystać z tradycyjnych andrzejkowych wróżb i „magicznej kuli”.

Odbył się także konkurs na najciekawszy strój związany z tematyką tegorocznych andrzejek . Było wielu wyróżnionych, ale główną nagrodę otrzymał nasz podopieczny Marcin Klimek, który wystąpił w stroju dyni. Specjalne wyróżnienie za strój otrzymała pani Elżbieta Jawor – przewodnicząca osiedla Cyganowice.

Pragniemy podziękować wszystkim przybyłym gościom.

Tekst: Katarzyna Kłak ( pod kierunkiem Bożeny Trzajna )

Fot. Aleksandra Koział, Anna Góra

Andrzejki 2019